Basın Bültenleri

TÜRKİYE’NİN 100. YILINDA PAZAR LİDERİ KOÇSİSTEM!

TÜRKİYE’NİN 100. YILINDA PAZAR LİDERİ KOÇSİSTEM!

“Geleceği Keşfet” mottosu ile dijital dönüşüm liderlerine yol gösteren KoçSistem, Bilişim 500 Araştırması’nda “Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” ana kategorisinde üst üste beşinci kez pazar lideri oldu. Şirket, toplam 10 kategoride birincilik ödülüne layık görüldü.

İSTANBUL- Ülkemizin rekabetçi markalarına 78 yıldır çözümler sunan KoçSistem, bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin 500 Bilişim Şirketi (Bilişim 500) Araştırması’nda “Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” ana kategorisinde verilen ödülle pazar liderliğini üst üste beşinci yılında da korudu.

Yeni nesil çözümlerle Endüstri 4.0’ın ülkemizde yol haritasını şekillendiren KoçSistem; Bilgi Teknolojileri Sistem Entegratörü ve İş Ortağı ana kategorisinin yanı sıra Donanım, Bulut Hizmeti, Barındırma Yönetim Hizmeti, Hizmet, Veri Ambarı ve İş Zekası Yazılımı, Bilgi Güvenliği Donanımı, Kurulum, Bakım, Destek Hizmeti, IoT ve M2M ve Yapay Zeka olmak üzere toplam 10 kategoride birincilik ödülüne değer görüldü. KoçSistem, “Yapay Zeka” alanındaki birincilik ödülünü yüzde 100 iştiraki KoçDigital’deki çalışmaları ile aldı. Şirket böylece, Bilişim 500 Plus “Yapay Zeka” kategorisinde üst üste üç yıldır lider pozisyonunu korumuş oldu. Nesnelerin interneti alanında da KoçDigital’in çalışmaları şirkete ödül getirdi.

“Türkiye’nin 100 yılının 78 yılında varız”

KoçSistem Genel Müdürü ve KoçDigital Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Akarca, Bilişim 500 Ödül Töreni sonrası yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Ülkemizin 100 yıllık tarihinin 78 yılında; en yeni teknolojiler ile kurumların büyüme hedeflerine destek olan KoçSistem’in son yıllarda dijital dönüşüm liderlerinin öncelikli tercihi olması bizleri gururlandırıyor. Türkiye’nin yeni yüzyılına teknoloji ile ilerleyenlerin yön vereceğini çok iyi biliyoruz. Ülkemizi geleceğe taşımak için var gücümüz ile çalışmak, teknoloji/inovasyon başlıklarında attığımız adımları daha güçlü atmak bizler için tarihi bir görev. KoçSistem olarak bu görevi Bilişim 500 Araştırması kapsamında “Bilgi Teknolojileri ve Sistem Entegratörü İş Ortağı” kategorisinde son beş yıldır liderliğimizi sürdürerek yerine getiriyoruz. Sistem entegratörü pazar liderliği ile aldığımız toplam on kategori birinciliği ile KoçSistem Ailesi olarak gururluyuz. Şirketlerimizle, Türkiye ve yakın bölgemizde lider teknoloji sağlayıcı olma vizyonumuz kapsamında ülkemizin rekabet gücüne katkı sağlamaya devam edeceğiz.”