Etkinlik Detay

Müşterilerimiz ile Dell İş birliğinde Bulut ve Güvenli Yedekleme Odağında Bir Araya Geldik!

İş Ortağımız Dell ile iş İstasyonu ve güvenli veri yedekleme çözümlerini ele aldığımız etkinliği, 18 Temmuz Salı günü SixSenses Kocataş Mansions’ta gerçekleştirdik. 30’dan fazla sektör yöneticisinin ve Koç Topluluğu BT Kurulu yöneticilerinin de katılım sağladığı etkinlikte; hızla dijitalleşen dünyada siber güvenlik çözümlerinin rekabette yaratabileceği farktan ve bunu sağlayabilmek için geliştirilmesi gereken inovatif çözümlerden bahsedildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren KoçSistem Müşteri Başarısı Direktörümüz Özden Doğan, içinde bulunduğumuz değişim ve dönüşüm sürecinde, bugüne kadar pek çok müşterimizin dijital dönüşümünde rol oynadığımıza değinirken; KoçSistem ve Dell’in sektöründe lider şirketler olarak iş birliklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

Etkinlikte, “Veri Çağının Zorluklarını Aşmak” sunumunu gerçekleştiren KoçSistem Veri Merkezi Çözümleri Grup Yöneticimiz Mesut Özcan, araştırma ve raporların önümüzdeki dönemde veri merkezlerinin büyüklüğünü sınırlayan olgunun “enerji tüketimi” olacağını belirtti. Sunumunda, enerji verimliliğini destekleyen teknoloji ve donanım tercihleri ile birlikte Co-Location hizmetinin ön plana çıkarılmasının da rekabeti destekleyen bir yaklaşım olacağının altını çizen Özcan; “Günümüzde tüm dünyada harcanan enerjinin %1,5’lik kısmı veri merkezlerinde harcanıyor. Harcanan bu enerjinin, 2030 yılında günümüzdeki halinin yaklaşık 7 katı olacağı öngörülüyor. Kurumlardaki eğilim, Co-Location yapan veri merkezlerinin sağlıklı enerji yönetimleri sebebiyle daha çok tercih edilecektir” dedi.

Farklı sektörlerden müşterilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz, Dell yöneticilerinin de sunumlarının ardından ekiplerin birbirleriyle sohbet etmelerine olanak sağlayan keyifli bir kokteyl ile sona erdi.

AlShaya, Euler Hermes, NN Hayat Emeklilik, Vakıfbank, Fonbank gibi müşterilerimizle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz etkinlikte, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sorularını yanıtladık.

Etkinlikte emeği geçen ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etkinlik Tarihi : 18.07.2023