Dijital İş Gücü

Dijitalleşen Çalışanlar, Dijital İş Gücü

RPA Nedir?

RPA, bir insanın yazılım arayüzü ile etkileşim hareketlerinin aynısını taklit edecek şekilde dizayn edilmiş bir yapıdır. Şirketlerin süreçlerinde var olan, herhangi bir yorum gerektirmeyen standart ve işyükü yaratan işlemlerin, yazılım robotlarına yaptırılmasıdır.

Faydaları?

RPA uygulamaları iş bilgisini iş süreçlerine çevirerek işin ve çalışanın dijitalleşmesini, süreçlerde sıfır hatayı, yüksek ROI ve regülasyonlara uyumu, maliyetin düşmesini ve üretkenliğin artmasını sağlar. Firmalara esneklik ve çoklu görev yapabilen sanal çalışan imkanı sunar. Bulut tabanlı yönetimi sayesinde hızlı entegrasyon ve kolay güncelleme yapabilme olanağı olan RPA uygulamaları müşteri ihtiyaçlarına göre birçok farklı sektörde faaliyet gösterir. Yürütülen bütün süreçlerde gerçek zamanlı takip sağlayarak iş yükü dağılımını izleyebilir, olası hata durumlarındakullanıcı müdahalesine ihtiyaç duyar ve otomatik bir uyarı oluşturur. Yaptığı süreç takibi sayesinde hangi kullanıcının hangi süreçte nerede hata yaptığını raporlayabilir. Robot yazılımlar belirlenen kurallar çerçevesinde çalıştığından sıfır hata ile iş yapar.

KoçSistem Çözümleri

KoçSistem ekibi RPA konusunda bilgi verir, müşterideki RPA için aday süreçler konsolide edilir. Workshop ile ROI/Katma Değerine göre süreçler önceliklendirilir Seçilen süreçler danışmanlar tarafından videoya çekilir, incelenir ve iş adımlarına dönüştürülür. İş adımları üzerinde antat kalınır, yazılım üzerinde gerekli geliştirmeler yapılır. Müşteri ihtiyacı oldukça RPA’i kullanır ve iş tamamlanır. Amacımız tüm sürecin 1 ay içerisinde tamamlanması ve robot yazılımlar tarafından yapılmasını sağlamaktır.

KoçSistem Çözümleri

Kiralama modeli ile büyük yatırımlar yapılmasına gerek yok. RPA robotları ihtiyaç duyuldukça yapılır, maliyet avantajı sağlar. Sistemimizdeki tek bir robot tek bir işe dedike olmak zorunda değildir, bir robot orkastrasyon yardımı ile birden fazla farklı işi yapabilir, bu sayede KoçSistem robotları rakiplerine göre daha fazla iş çıkarabilir. Robotlar KoçSistem’in Türkiye’deki güvenli veri merkezinde konumlandırılmıştır ve bulut üzerinden kullanım sağlanır. KoçSistem uzman danışman ekibi farklı sektörlerdeki tecrübelerini bütünsel bakış açısıyla katar.

Otomotiv & Üretim

Satın alma işlemlerinde talep onaylama ve fatura işlemleri, döviz kur işlemlerinin online takibi, ham madde fiyatlarının hesaplanması, süreçlerin gerçek zamanlı olarak izlenmesi, lojistik ve gümrük süreçlerinin takibi, envanter kontrolü ve yönetimi.

>

Sigorta

Poliçe oluşturma, iptal ve takibi, bulk payments and recoveries, belge kontrolü temini, otomatik raporlama işlemleri, geri ödeme işlemleri, veri taşıma işlemleri, veri karşılaştırma ve hesaplama, otomatik sms ve mail gönderim süreçlerinin otomasyonu, rapor yükleme süreçleri, döviz kurları giriş süreci, komisyon işlemleri.

İnsan Kaynakları

Çalışan veri girişi ve veri aktarımı, teklif mektubu, denetim geçmişi hazırlama, onboarding, performans değerlendirme yönetimi, pozisyon değişiklikleri güncellenmesi.

Perakende

Tedarik ve ihale süreçleri optimizasyonu, anlık satış verisi takibi, güncel satış verisi raporlama, satış siparişi oluşturma, ödeme yöntemleri, satın alma süreçleri, sipariş takibi ve raporlama.

Banka & Finans

Tekrarlanan muhasebe işlemleri, veri girişi ve fatura takibi, vergilerin otomatik hesaplanması, hesap oluşturma, mutabakat işlemleri, kredi süreçleri, provizyon, belge kontrolü, VAT raporlaması, satın alma siparişi oluşturma, Fraud detection.

Bilgi Teknolojileri

Yardım masası destek işlerinin cevaplanması, takibi, şifre resetleme ve yetki kontrolü, maillerin arşivlenmesi , otomatik yedekleme, sistem bakımı ve hata bildirimi

Tedarik Zinciri

Malzeme satın alma talep onayları ve fatura işlemeleri, ham madde fiyatlarının hesaplanması, lojistik takibi raporlama, veri aktarımı

Müşteri Hizmetleri

Çağrı Merkezi Operasyonları, SMS ve E-mail gönderimleri.

Finans ve Mali İşler

Tekrarlayan muhasebe, veri girişi ve faturalama süreçleri, veri aktarımı.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KoçSistem'in Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye'nin lider teknoloji şirketi KoçSistem!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.

Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz:

  • ırk,
  • etnik köken,
  • siyasi düşünce,
  • felsefi inanç,
  • kılık ve kıyafet,
  • dernek, vakıf ya da sendika üyeliği,
  • sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler,
  • ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  • biyometrik ve genetik veriler.