Etkinlik Detay

IDC Security Roadshow'da "Sürdürülebilirlik ve Siber Güvenlik Riskleri"ni Konuştuk!

IDC Türkiye tarafından 7 Mart Perşembe günü gerçekleştirilen, Stratejik Partner olarak yer aldığımız IDC Security Roadshow’da etkinliğinde; kamu ve özel sektörün öde gelen kurumlarından 400’den fazla BT güvenlik yöneticisi ağırlandı. “Gelişen Tehditler, Gelişmiş Savunmalar: Gelecek Dönemde Siber Güvenlik” ana temalı etkinlikte; siber tehditler ve siber güvenlik yaklaşımlarına vurgu yapılırken, siber tehditlere karşı alınması önerilen önlemler, belirsizlik çağında siber savunma, yapay zekanın güvenlikte kullanılması, bulut güvenliği konuları da vurgulanan diğer başlıklar arasındaydı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren KoçSistem Ticari Büyüme ve Planlama Grup Yöneticimiz Emre Uyan, “Sustainability and Cyber Security Risks” başlıklı sunumunda; siber güvenlik önlemlerini güçlendiren ve sürekli olarak iyileştiren şirketlerin siber saldırılardan kaynaklanan potansiyel zararları en aza indirgediğini ve böylelikle sadece maliyetlerden tasarruf etmekle kalmayıp aynı zamanda itibarlarını ve müşteri güvenini de korumaya devam ettiklerini belirtti. Sunumunda bu nedenlerle, siber güvenliğe yatırım yapmanın ve siber dayanıklılığı sağlamanın, işletmelerin geleceğini korumak için hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Uyan; “Siber tehditlere karşı aktif bir şekilde mücadele ederek, şirketlerimizi güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıyabiliriz.” dedi.

Hedef müşterilerimizle birebir görüşmelerle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz etkinlikte fuaye alanındaki standımızda katılımcılarla etkileşime geçerek, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sorularını yanıtladık.

Etkinlikte emeği geçen ve katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etkinlik Tarihi : 07.03.2024