Otomotiv

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm

Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm

Katma değerli ürün ve hizmet sunan sektörlere baktığımızda, otomotiv endüstrisinin listenin başlarında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Türkiye özelinde, hem toplam gayrisafi milli hasıla, hem de ihracat alanında önemli yer tutan otomotiv endüstrisinin, global anlamda rekabetçi konumunu koruyarak, bir adım daha ileri gidebilmesi için tüm dünyada önemi kanıksanmış, dijital dönüşüm rüzgarını arkasına alması şarttır. Bu noktada sadece otomotiv ana sanayi firmaları değil, tedarik sanayi, distribütörler, satış sonrası ürün & hizmet ve tüketicinin de içinde olduğu tüm ekosistemi bu kapsam dahilinde değerlendirmeliyiz.

Endüstri 4.0 akımı ile ortaya çıkan bu dijitalleşme zorunluluğu, otomotiv sektöründe IoT (Nesnelerin İnterneti) ve analitik sistemlerin etkin bir şekilde kullanılmasını tetikledi. Tek bir fabrikada yüzbinlere varan sensörden toplanan verilerin anlamlandırılıp, prosesin farklı adımlarındaki makine ya da ekipmanların birbiri ile konuşması sağlanarak, hammadde tedariğinden, müşteri sevkiyatına kadar, ürün yolculuğunun her noktasında verimlilik artışı sağlanabilir oldu. Global bir oyuncu olma iddiasında olan firmalar için önemli bir kriter olan hem kalite hem de maliyet açısından rekabetçi olmak, dijitalleşme trendini zorunlu kıldı.

Bu noktada  Endüstri 4.0, IoT, Dijital iş gücü, Güvenlik, Analitik, Blockchain gibi başlıkların, şimdiden otomotiv sektörünün geleceğinde önemli bir yer almaya başladığını görüyoruz. KoçSistem olarak, otomotiv endüstrisi özelinde en yetkin bilgi birikimine sahip olan teknoloji şirketi olarak, tüm otomotiv şirketlerimizin dijital dönüşüm yolculuklarında yanlarında olmaya hazırız. 

Sektöre Özel Entegre Çözümler

Sektöre Özel Entegre Çözümler

KoçSistem, global firmalar ile yaptığı projelerden kazandığı tecrübeler ile otomotiv ihtiyaçlarını adresleyen ve teknoloji trendlerini, entegre ettiği çözüm ve ürünler ile pekiştiren Türkiye’nin öncü teknoloji şirketidir. Otomotiv endüstrisi, çok bileşenli kompleks yapısı ile teknoloji şirketleri için de yetkinliklerini gösterme fırsatı bulabilecekleri önemli bir sektör. KoçSistem olarak yıllardır odaklı olarak hizmet verdiğimiz bu sektörde, müşterilerin ihtiyaçlarına entegre çözümler sunmaktayız.  

Fabrikaların dijital ikizi çalışmaları kapsamında, on binlerce ekipman, binlerce robot ve üretim kontrol sistemlerinden toplanan gerçek zamanlı verilerle; üretim izleme, montaj yönetimi, bakım planlama ve operasyon yönetimi konularında hızlı ve etkin kararlar alınabilmesini sağlamaktayız. Tedarik Zinciri alanındaki projeler ile sevkiyat ve üretim planlama süreçlerinde; satış sonrası hizmetler alanındaki projeler ile de müşteri deneyimi yaratarak servis/bayi süreçlerinde uçtan uca çözüm sağlamaktayız. 

TOFAŞ - Pixage Dijital Yayıncılık
Otomotiv sektörünün lider firmalarından TOFAŞ, 73 ana bayisinde tanıtım, kampanya ve reklam yayınları için kullanıcı dostu ürünümüz Pixage’i tercih etti. Bu sektördeki tecrübemiz, ürünümüzün başarısı bu hikayenin gerçekleşmesinde etkili oldu.
Altyapı Yenileme Projesi
Otomotiv sektörünün ve Türkiye’nin ihracat şampiyonu Ford Otosan, çalışanlarının iletişim hızını ve verimliliği arttırmak amacıyla mesajlaşma sistemini KoçSistem desteği ile yeni nesil teknolojilerle geliştirdi. 
SAP Sistemine Geçiş
Ticari ve Askeri araç alanında Türkiye'nin önde gelen üreticilerinden Otokar iş süreçlerinin eşzamanlı ve sorunsuz yürütülmesi için KoçSistem'in danışmanlığında SAP sistemine geçti. Proje ile şirkette ciddi anlamda işgücü verimliliği sağlandı, iş yükü azaldı. 
Tümleşik İletişim Çözümleri
Otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama sektöründe hizmet veren ve 88. yılını dolduran Otokoç Otomotiv, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için KoçSistem ile Tümleşik İletişim Çözümlerini tercih etti ve IP Telefon haberleşme altyapısını yeniledi. 
Hedefin Ötesinde Verimlilik
Tofaş’ın İK süreçleriyle ilgili farklı platformlardaki beyaz ve mavi yaka çalışanlara yönelik tüm uygulamalar, SAP HCM çözümü altında toplanarak, SAP ERP sistemiyle entegre hale getirildi. 
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KoçSistem'in Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye'nin lider teknoloji şirketi KoçSistem!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.

Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz:

  • ırk,
  • etnik köken,
  • siyasi düşünce,
  • felsefi inanç,
  • kılık ve kıyafet,
  • dernek, vakıf ya da sendika üyeliği,
  • sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler,
  • ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  • biyometrik ve genetik veriler.