Perakende

Dijital Dönüşüm ile Yeni Fırsatlar

Dijital Dönüşüm ile Yeni Fırsatlar

Günümüzde dijital dönüşüm aslında teknolojideki dönüşümden çok, iş yapma şeklinin dönüşümüdür. Perakende belki de bu dönüşümü en yakından ve hızlı şekilde hisseden sektörlerin başında gelmekte. Müşterilerin istediği zamanda, yer ve şekilde hizmet alma taleplerini standart olarak belirledikleri bu yeni dünya, Perakende şirketleri için iş yapış şekillerini değiştirerek yeni fırsatlar yakalamak için eşsiz bir imkan sağlamaktadır.

Değişen müşteri davranışları ve yolculuğunun merkezde olduğu, hızın belirleyici unsur olduğu sektörde: Online alışveriş, Omnichannel, Kişiselleştirme, Entegre Tedarik Zinciri, Anlık ürün ve stok takibi, Soğuk Zincir, Büyük Veri Analitiği, Siber Güvenlik, Ödeme sistemleri otomasyonları ve anlık kişiye özel promosyonlar öne çıkan konseptler arasındadır.

Perakendeye Özel Çözümler

Perakendeye Özel Çözümler

KoçSistem Perakende odağındaki sektörel yaklaşımı ile; organize gıda, hazır giyim, kategori mağazacılığı ve e-ticaret alanlarında hizmet veren firmaların dijital dönüşümlerine katkı sağlamakta.

Talep Tahminleme & Fiyatlandırma çözümleri sunan Veri Analitiği, Dijital Tarım Projeleri, Siber Güvenlik, Dijital İş Gücü | RPA, Mağaza içi Müşteri Deneyimi imkanı sağlayan pixage sayısal yayıncılık, Mağaza açılışları için network ve sistem altyapısı, Bulut ve Barındırma hizmetleri ile şirketler rekabet avantajı sağlayacak, daha hızlı, hatasız ve geleneksel perakendecilikten farklı iş modelleri sunmaktadır.

e-Ticaret Yönetimi

e-Ticaret Yönetimi

Online kanallardan yapılan satışların toplam perakende içerisindeki payı her geçen gün artıyor. Bu alanda şirketlerin rekabetçi olabilmeleri ve online operasyonlarını kesintisiz bir şekilde oluşturabilmeleri için KoçSistem olarak kapsamlı e-Ticaret çözümleri sunuyoruz.

Sunulan hizmetler:

 • e-Ticaret operasyonlarını hızlıca devreye almak isteyen şirketler için Omnichannel e-Ticaret Platformu
 • Mobil e-Ticaret platformu
 • Güvenli e-Ticaret altyapısı ile yurtdışı / yurtiçi satış imkânı
 • Markanızın eticaret performansının analiz edilmesi ve iyileştirmeye yönelik projelerin hayata geçirilmesi
 • Veri Analitiği ile dijital büyüme

Faydalar:

 • Mağaza ile online kanalları birleştirerek müşterilerinize gerçek Omnichannel deneyimi sunma
 • Dijital ortamda satış ile fiziksel mağaza yanında ek satış geliri yaratma
 • Dijital esnek platform ile verilerin talep tahminlime, fiyatlama gibi analitik süreçlerde dinamik bir şekilde kullanılabilmesinin sağlanma
 • Mağazaların kapanması, sokağa çıkma yasakları vb. durumlarda müşteri temasını ve satışları devam ettirebilme
 • Fiziksel temastan kaçınan müşteriler için online alışveriş imkânı ile müşteri sadakati oluşturma

Online Kasa Çözümü

Online Kasam çözümü ile ERP sistemleri üzerinde uçtan uca mağaza içi kasa süreçlerinizi kullanıcı dostu arayüzlerle tek bir online sistem üzerinden kolaylıkla yönetebilir, uzun dönemli büyüme stratejiniz doğrultusunda donanım maliyetinde avantaj sağlayabilir ve gerçek zamanlı raporlamalar oluşturabilirsiniz. Mağaza operasyonlarınızda merkezileştirilmiş online sistem üzerinden şeffaflık ve tutarlılık sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Sadakat Yönetimi Çözümü

Başarılı bir marka oluşturmanın temelini mutlu müşterilerin oluşturduğuna inanıyoruz. Bulut tabanlı bir çözüm olan Sadakat Yönetimi Çözümü ile aktif olarak kullandığınız tüm satış platformlarınız ile kolay entegre olur, birden fazla müşteri sadakat programı oluşturmanıza ve ilişkili süreçlerinizi daha etkin şekilde yönetmenize yardımcı oluruz.

KoçDigital’in veri analitiği projesi Fit120, Koçtaş’ın stok zamanını 50 gün azalttı!
Koçtaş, <strong>Ödüllü Fit120 projesi sayesinde ürünlerin stok gün sayısı 50 gün azalarak, son 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı. </strong>
Önemli Farklılaşma
Türkiye’nin perakende devi Migros, müşteri sadakatine verdiği önem doğrultusunda 7/24 güvenlik izleme ihtiyacının karşılanması için KoçSistem SOC (Security Operations Center) hizmetini tercih etti.
Mobil Cihaz Yönetimi
22 ilde 45 mağazası ve 240 bin metrekare satış alanıyla ev geliştirme perakendeciliği sektöründe lider Koçtaş, Omni-Channel vizyonu çerçevesinde mobil dönüşümünün altyapısını oluşturacak Mobil Cihaz Yönetimi ile mobil cihaz donanım ve yazılım envanter takibi tek bir noktadan yönetilebilir hale geldi, yeni projeler için gereken mobil altyapı hazırlandı.
Bulut Bilişim
Pehlivanoğlu Şirketler Grubu, yasal süreçleri zamanında yerine getirmek amacıyla, KoçSistem iş ortaklığı ile Bulut Bilişim Hizmet Alımı (Cloud) projesini hayata geçirdi.
Bulut Bilişim
Biletix, KoçSistem ile Maximus Kurumsal Bulutu seçti, tamamen esnek bir altyapıya sahip oldu.
Dijital Tarım Projesi
Tat Gıda, KoçSistem ile gerçekleştirdiği “Dijital Tarım Projesi” ile tarımsal üretimi sistematik olarak kayıt altına aldı, tarımda veri kullanımı ve bilgiye dayalı üretimsürecinde bir ilke imza attı.
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

KoçSistem'in Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye'nin lider teknoloji şirketi KoçSistem!

Şirketimize ileteceğiniz her türlü talep, şikayet ve önerilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması ile izin vermiş olmanız halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik detaylı bilgilere Müşteri Aydınlatma Metni üzerinden erişebilirsiniz.

Bize iletmiş olduğunuz talep veya şikayetinizde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz:

 • ırk,
 • etnik köken,
 • siyasi düşünce,
 • felsefi inanç,
 • kılık ve kıyafet,
 • dernek, vakıf ya da sendika üyeliği,
 • sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler,
 • ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
 • biyometrik ve genetik veriler.